• ۱ پیمانه کره نرم شده

 • جوپرک ۸۰ گرم

 • خامه ۲ قاشق سوپ خوری

 • آرد گندم

  آرد گندم ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری

 • آب مرغ ۲/۵ لیوان

 • شیر ۲/۵ لیوان

 • نمک و فلفل

  نمک و فلفل به میزان لازم

 • هویج

  هویج خلالی ۱ عدد

 • ۱/۲ فنجان جعفری تازه خرد شده

 • ۱ عدد لیموترش

سوپ خامه
شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که برای تهیه یک پیش غذای سالم و لذیذ به مشکل برخورده اید و یا برای درست کردن پیش غذای مفصل، زمان کافی نداشته اید. یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدار ترین پیش غذاهایی که ما به شما پیشنهاد می‌ دهیم، سوپ خامه است که برای درست کردن آن زمان زیادی نمی خواهید. شرکت زر ماکارون برای پخت انواع سوپ، به شما محصول رشته فرنگی آشیانه ای زر ماکارون را پیشنهاد می کند که باعث لذیذ تر شدن این پیش غذای خوشمزه خواهد شد.
طرز تهیه سوپ خامه
ابتدا قابلمه را روی گاز گذاشته و پس از این که داغ شد، کره را داخل آن بیندازید و اجازه دهید به طور کامل آب شود. سپس قارچ ها را به صورت ورقه های نازک خرد کرده و داخل قابلمه بریزید و بعد، یک قاشق غذا خوری آب لیموی تازه به آن اضافه کنید. قارچ ها را کاملاً تفت دهید تا آب آنها گرفته شود. پس از اینکه آبلیمو به خورد قارچ ها رفت، آرد را داخل قابلمه بریزید و تا زمانی که بوی خامی آرد گرفته شود، آن را تفت دهید.
هنگامی که بوی خامی آرد از بین رفت، کم‌کم آب مرغ (به هیچ وجه داخل آب مرغ زردچوبه نریزید چون رنگ سوپ نباید زرد شود) را به مخلوط اضافه کرده و هم بزنید تا آرد، به شکل گلوله گلوله در نیاید. پس از اینکه آب مرغ را اضافه کردید و محتویات درون قابلمه را کامل هم زدید، هویج رنده شده (همیشه ابتدا هویج را رنده کرده و بعد کاملاً با آب شستشو دهید تا باعث رنگ گرفتن سوپ نشود) و جو پرک و شیر را درون قابلمه بریزید. توجه داشته باشید که از چند دقیقه قبل، هویج و شیر را از یخچال خارج کنید، تا دمای آنها با دمای محیط یکی شود (به هیچ وجه از شیر سرد استفاده نکنید).
سپس کمی فلفل سیاه به محتویات درون قابلمه اضافه کرده و هم بزنید تا فلفل در تمام مواد، به شکل یکسان پخش شود. پس از این که خوب مواد را مخلوط کردید، درب قابلمه را بگذارید و روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید تا جو پرک ها، کاملاً باز شوند. البته باید توجه داشته باشید که درب قابلمه را کامل نگذاشته و آن را نیمه باز قرار دهید و هر چند دقیقه یک بار، محتویات درون قابلمه را هم بزنید تا جو پرک ها ته نگیرند.
پس از چند دقیقه که جو پرک ها به شکل کرم مانند درآمدند، مواد را به خوبی هم زده و رشته ها را به آن اضافه کنید.
پس از اضافه کردن رشته ها، سوپ را به خوبی هم بزنید تا رشته ها به هم نچسبند. پس از اینکه محتویات درون قابلمه را به خوبی مخلوط کردید، حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید تا رشته ها از هم جدا شده و لعاب بیندازند. پس این که رشته ها به خوبی با مواد داخل قابلمه مخلوط شد، خامه را با چند قاشق از سوپ، درون یک ظرف دیگر، به خوبی مخلوط کرده و سپس آن را درون قابلمه بریزید و بعد زیر قابلمه را خاموش کنید. پس از خاموش کردن گاز، نمک را به مقدار لازم به سوپ اضافه کنید. از جعفری تازه و لیمو ترش نیز برای تزئین سوپ خامه خود استفاده کنید.