طراحی و بسته بندی کالا باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی ظاهری، بتواند از کالا محافظت کند تا آن را سالم به دست مشتری برساند و کاربردی باشد تا نقل و انتقال و استفاده از محصول آسان باشد. گروه متخصصین زر ماکارون نیز به این امر توجه ویژه‌ای داشته تا بتوانند با ارائه‌ی بسته‌بندی مناسب، کیفیت محصولات خود را تا زمان مصرف حفظ کنند. از سویی دیگر توضیحاتی متناسب با محصولات زر ماکارون روی بسته‌بندی درج شده است که به حفظ بهتر کیفیت محصول تا زمان پخت و افزایش آگاهی افراد پیرامون آنچه که مصرف یک واحد از آن مواد غذایی می‌تواند برای بدن داشته باشد، کمک می‌کند.

یکی از مواردی که روی بسته بندی هر کالا درج می‌شود شیوه‌ی نگهداری از آن کالاست. روی بسیاری از بسته‌های مواد غذایی  نوشته شده است، (در جای خشک و خنک نگه داری شود) این عبارت اگرچه عبارتی آشناست ولی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. تعریف جای خشک و خنک به قدری بدیهی است که شاید برخی مواقع از توجه به ویژگی‌های آن غفلت کنیم. بسته پاستا باید درجایی نگهداری شود که از هر نوع رطوبت به دور باشد، این رطوبت می‌تواند آب نفوذ کرده از درز کابینت های آشپزخانه باشد تا خونابه بسته مرغی که در سبد خرید کنار بسته پاستا قرار می‌گیرد؛ بنابراین یادمان باشد در مراحل حمل تا نگهداری، این محصول باید دور از رطوبت باشد. پاستا علاوه بر رطوبت به نور نیز حساس است لذا باید دور از نور مستقیم آفتاب باشد. در کنار موارد ذکر شده محل نگه داری پاستا و به طور کلی تمام مواد غذایی باید گردش هوا داشته و از تهویه مناسب برخوردار باشد.

مدت نگه‌داری (تاریخ تولید وانقضاء) و طرز پخت از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کرد. در رابطه با زر ماکارون، بهترین تاریخ مصرف تا دو سال پس از تولید تعیین شده است. و طرز پخت نیز در رابطه با اکثر محصولات زر، در ترکیب با آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه بیان شده است.

نوع بسته‌بندی باید مطابق با استانداردهای تعریف شده باشد و زر ماکارون نیز محصولات را براساس همین ضوایط تولید می‌کند. به طوریکه جنس بسته از پلی اتیلن (PE) یا پلی پروپیلن (PP) مناسب مواد غذایی (food grade) بوده و محتوای بسته درقسمت‌های بدون چاپ و بی‌رنگ، قابل دیدن است. بسته‌بندی مقوایی ماکارونی باید از نوع فشرده چند لایه (حداقل دو لایه)  بوده و لایه درونی مناسب مواد غذائی باشد. ابعاد بسته مقوایی نیز لازم است تا مناسب محصولات طراحی و تولید شود.

گروه صنعتی زر ماکارون این نکات را پیرامون اهمیت بسته‌بندی و توجه به آنچه که روی جلد محصول درج می‌شود ذکر کرده تا  آگاهی مصرف کنندگان در رابطه با محصولی که به عنوان بخشی از خوراک مصرفی خود انتخاب می‌کنند را  افزایش دهد. چرا که بسته‌بندی صحیح و اصولی از مواردی است که ضامن کیفیت محصول تا زمان مصرف است. امیدواریم با افزایش آگاهی مصرف کننده ایرانی بتوانیم انتخاب بهترین ماده غذایی را شاهد باشیم.