بهترین روش برای پخت کیک در ماکروفر

بهترین روش برای پخت کیک در ماکروفر

یکی از دل چسب ترین لذت ها در عصر روز تعطیل، خوردن چای به همراه کیک خانگی است. بو و طعم کیک خانگی منحصر به فرد بوده است.  اغلب تصور می کنند برای پختن کیک تنها به مواد اولیه، مورد نیاز است. اما وسایل پخت کیک یکی از اصلی ترین مواردی است که باید به آن توجه داشت. استفاده از فر برای پخت کیک بسیار رایج است. اما با روی کار آمدن انواع دستگاه ها مانند ماکروفر کمتر کسی اطلاع از پخت کیک با این وسایل دارد. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد چگونه با استفاده از یک دستور پخت ساده در ماکروفر، کیک خوشمزه و دلچسب داشته باشید.

پودر کیک قهوه

یکی از انواع کیک موجود در بازار که طرفداران بسیار زیادی را دارد، پودر کیک قهوه است. که در مدل های مختلف بسته به نوع سلیقه افراد، پخته می شود. پودر کیک قهوه زر ماکارون با داشتن دستور پخت عالی و کوتاه و همچنین طعمی بی نظیر به دوست داران قهوه بسیار توصیه می شود.

زمان آماده سازی ۵۰ دقیقه

مواد لازم برای پخت کیک قهوه

تخم مرغ ۳ عدد

شیر   ۱ لیوان

روغن   نصف لیوان

قالب مورد نظر

پودر نیمه آماده قهوه زر ماکارون   ۱ بسته

روش پخت کیک قهوه زر ماکارون

  • ابتدا ۳ عدد تخم مرغ را با همزن در دور تند بزنید تا جایی که از ظزف جدا نشود.
  • سپس شیر و نصف لیوان روغن را به تخم مرغ اضافه کنید و با دور کند بزنید.
  • پودر کیک زرماکارون را آهسته و در چندین مرحله به مواد اضافه کنید و ۲ – ۳ دقیقه هم بزنید تا یکنواخت شود.
  • کف قالب مورد نظر خود را چرب کنید. می توانید از مقداری آرد نیز در انتها ظرف خود استفاده کنید.
  • خمیر را به صورت یکنواخت داخل قالب بریزید.

 

ظرف مناسب پخت کیک در ماکروفر

استفاده از ظروف ظروف فلزی و استیل برای پخت کیک در ماکروفر نا مناسب است. و بهتر است از ظرف های سیلیکونی برای پخت کیک در این دستگاه ها استفاده کنید.

دمای مناسب پخت کیک قهوه در ماکروفر

برای گرم کردن داخل محفظه بهتر است ابتدا دما آن را بر روی ۱۸۰ درجه قرار دهید. سپس پس از گرم شدن دستگاه، بهترین دما برای پخت کیک ۱۷۰ درجه است.

روش پخت کیک در ماکروفر با قابلیت کانوکشن

بعضی از مایکروفر ها دارای سیستم کانوکشن برای پخت هستند. این نوع سیستم  قابلیت های بیشتری نسبت به ماکروفر های معمولی برای پخت فراهم می کند و با انتقال گرما به مواد غذایی باعث می شود تا زودتر پخته شده و در عین حال خواص، طراوت و تازگی آن کاملا حفظ شود. با استفاده از ماکروویو کانوکشن می توانید انواع غذا و همچنین کیک را با بهترین کیفیت بپزید. قابلیت کانوکشن در هنگام پختن کیک باعث مغز پخت شدن آن می گردد، بدون اینکه دیواره های کیک خشک و یا برشته شود.

ابتدا قبل از گذاشتن کیک در ماکروفر، محفظه درون را مانند روش های قبل گرم کنید. ۵ یا ۶ دقیقه برای این کار کافی است. و سپس یک سه پایه داخل دستگاه قرار دهید. این کار باعث گردش هوا در زیر و رو کیک می شود. برای پختن کیک در ماکروفر روش پخت کانوکشن را انتخاب کنید. درجه حرارت مناسب برای پخت کیک را تنظیم کنید. سپس ۳۰ دقیقه زمان دهید تا کیک شما آماده شود. در انتها می توانید با استفاده از یک خلال دندان، از پختن کیک خود مطمئن شوید.

پخت سریع کیک در ماکروفر

یکی از مهم ترین برتری پخت کیک با مایکروفر نسبت به فر پخش یکنواخت و سرتاسری حرارت، دمای ثابت و در نتیجه پخت یکنواخت کیک دانست. عملکرد کانوکشن به کمک فن و حفره های دستگاه،  هوای گرم را به طور یکنواخت در محفظه به حرکت در می آورد و دما را در تمام طول پخت ثابت نگه می دارد. در حالی که فر معمولی سیستم گردش هوا نداشته و گرما فقط از دو شعله پایین و بالای فر ایجاد می شود. اما دستگاه های ماکروفر و سولاردام با جریان دادن یکنواخت گرما، سبب پخت یکنواخت در تمام نقاط کیک شده و نیاز به جا به جا کردن سینی فر نیست. از آنجا که این دستگاه ها توسط اشعه از مرکز شروع به گرم کردن می کنند، وسط کیک پف کرده و زودتر می پزد. در نتیجه می توانید کیک فوری در مایکروفر درست کنید.