کنترل کیفی محصولات در زر ماکارون

کنترل کیفی محصولات در زر ماکارون

ماکارونی به دلیل تنوع پذیری و قابلیت سرو با موادغذایی دیگر دارای ارزش غذایی بالایی می‌باشد و از آنجاکه عمدتاً از غلات تشکیل شده است در قاعده هرم غذایی قرار می‌گیرد، لذا سهم بالایی در تامین انرژی روزانه دارد. گروه صنعتی زرماکارون برای اولین‌بار در ایران توانسته‌است تا ماکارونی را با آرد مخصوص سمولینا مطابق با نمونه خارجی تولید و عرضه نماید. در حقیقت،‌ سمولینای مورد استفاده جهت ساخت محصولات خمیری یک محصول ساده آسیاب شده نیست بلکه فرآیند تولید الزامات ویژه‌ای را می‌طلبد تا محصولی با کیفیت تولید و عرضه شود.

علاوه بر نوع و کیفیت ماکارونی، در حال حاضر امر بسته بندی به دلیل نقشی که در حفظ کیفیت محصول در مراحل توزیع و صادرات دارد به امری بسیار مهم و جدی تبدیل شده است. زرماکارون با داشتن سیلوهای ذخیره سازی مناسب، محصولات را در مدت زمان مشخص نگه داشته و سپس به صوت تمام اتوماتیک از سیلو خارج می‌کند. در مرحله بعد محصولات در سلفون‌های مخصوصی از جنس پلی اتیلن دولایه، برای حفظ کیفیت و حفاظت در مقابل دما، رطوبت و میکروارگانیسم‌ها توسط تجهیزات پیشرفته و روز ایتالیا در اوزان مختلف بسته‌بندی میگردد. در نهایت بسته‌بندی با دستگاه‌های کارتن زن زیر نظر پرسنل کنترل کیفی پایان می‌‌پذیرد.

در مسیر تولید تا عرضه ماکارونی ، ارائه بهترین محصول همواره دغدغه و خواسته اصلی مدیران گروه صنعتی زر بوده از همین رو طرح‌های غیر قابل رقابت و با کیفیت، همواره سر لوحه تصمیمات آن‌ها بوده است، این شرکت با بهره‌گیری از ماشین آلات روز اروپا گستره کاملی از صنایع غذایی را به نحو مطلوبی درکنارهم جمع آوری نموده تا بتواند محصولی با کیفیت بالا وکاملاً طبیعی را به هموطنان عزیز عرضه نماید. در گروه صنعتی زر به منظور تولید هوشمند، تمامی قسمت‌ها در اتاق فرمان بوسیله  plc و به صورت تمام اتوماتیک کنترل و مدیریت می‌گردد. همچنین به منظور کنترل بیشتر، واحد کنترل کیفی تمامی مراحل از تحویل آرد، تولید ماکارونی، بسته‌بندی، انبارش، بهداشت محیط کار و ماشین آلات و نظرات مشتریان را با پیشرفته‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی و نرم‌افزارهای کنترل کیفی تحت کنترل داشته تا بتواند همواره تولیدی باکیفیت را تضمین نماید.

در همین راستا و با توجه به اهمیت کیفیت در خط مشی تعریف شده گروه صنعتی زر، این مجموعه موفق شده است تا علاوه بر دریافت استاندارد ملی، با استفاده از تکنولوژی روز و به کمک متخصصین، گواهینامه های بین المللی iso 9001:2000 (سیستم مدیریت کیفیت)، iso 22000  (سیستم مدیریت ایمنی در صنایع) و haccp را نیز کسب کرده و در کارنامه خود جای دهد که است و همواره در تلاش است تا همسو با بازارهای بین المللی گام برداشته تا بتواند در حفظ سلامت هم میهنان خود نقشی موثر داشته باشد.