1گروه توسعه صنعتی زر ماکارون از چه سالی فعالیت خود را شروع کرده است؟
در سال ۱۳۷۲ شرکت آرد زر تاسیس شد و در سال ۱۳۷۷ اولین کارخانه‌ی آن به بهره داری رسید پس از آن در سال ۱۳۸۱ اولین خط تولید آرد در دستور کار قرار گرفت و در کمتر از یکسال با تلاش متخصصان داخلی، این خط تولید آغاز به کار کرد. در حال حاضر شرکت زر ماکارون وابسته به گروه توسعه صنعتی پژوهشی زر بزرگ‌ترین تولید کننده ماکارونی با آرد سمولینا است.
2توزیع محصولات زر ماکارون در داخل و خارج از کشور چگونه است ؟
محصولات زر ماکارون علاوه بر اکثر استان‌های کشور به مقدار وسیعی به کشورهای حوزه خلیج فارس و آفریقا نیز صادر می‌شوند، به همین جهت این شرکت برای ۷ سال متوالی به عنوان صادر کننده ممتاز ملی معرفی شده است. علاوه بر این زر ماکارون دارای گواهینامه حمایت از حقوق مصرف کننده برای هفت سال پی‌در‌پی می‌باشد.
3فعالیت‌های زر ماکارون در حوزه علمی-پژوهشی به چه صورت است؟
مرکز علمی - کاربردی زر فعالیت خود را از آبان ۱۳۸۹ با پذیرش دانشجو در دو دوره پودمانی رشته های تکنولوژی آرد سازی و صنایع غذایی، تولید نان با تعداد ۷۰ دانشجو آغاز نموده است و در سال ۱۳۹۱ اولین دوره دانشجویان آن فارغ‌التحصیل شدند. این مرکز با پژوهش پیوسته در حوزه صنایع غذایی و به کارگیری توان علمی متخصصان خود دانش روز را در صنعت به کار می‌گیرد.
4زر ماکارون به جز ماکارونی چه محصولاتی دارد؟
پودر کیک، رشته آش و آرد سفید گندم از دیگر محصولات گروه زر ماکارون است که با بهترین کیفیت و زیر نظر متخصصین تولید و عرضه می‌شود.
5جامبو چیست؟
جامبو نوع متفاوتی از ماکارونی‌های فرمی زر ماکارون است که با قالبی بزرگتر تهیه و تولید می‌شود. اندازه جامبوها این امکان را می‌دهد که سس ماکارونی را درون آن‌ها ریخته و سرو شود.
6بهترین روش پخت ماکارونی آشیانه‌ای چیست؟
ازآن‌جا که این نوع ماکارونی به شکل لانه‌ی پرنده طراحی و تولید شده است، آشیانه‌ای نام گرفته و بهترین روش پخت آن برای حفظ شکل، قرار دادن ماکارونی‌ها درون فویل و سپس آب جوش می‌باشد. پس از پخت ماکارونی را از فویل خارج کرده و سس دلخواه را به آن اضافه کرده و میل ‌کنید.
7روش پخت لازانیای پیش پخت به چه صورت است؟
در این روش از آنجاکه ماکارونی قبلاً مراحل پخت را طی کرده، کافی است تا ورقه‌های لازانیا در آب سرد گذاشته شود، سپس ورقه‌ها نرم شده و آماده چیدن درون ظرف است.
8شرایط نگه داری ماکارونی چگونه است؟
یکی از مواردی که روی بسته‌بندی محصولات ذکر شده است، شرایط نگه‌داری است و لازم است تا محصول را در جایی خشک و خنک و دور از رطوبت نگه‌داری کرد. علاوه بر این لازم است تا پاستا دور از نور مستقیم آفتاب باشد.
9بهترین روش پخت ماکارونی چیست؟
بهترین روش پخت ماکارونی به این صورت است که ابتدا ماکارونی را آبکش کرده و سپس سس تهیه شده را روی آن ریخته و سرو کرد و تا جای ممکن از دم کردن ماکارونی خودداری کرد، چراکه در این روش به دلیل شکستن بیشتر ذرات کربوهیداتی، افزایش قند خون پس از صرف غذا بیشتر است.
10در صورت داشتن سوال، انتقاد یا پیشنهاد چه راه‌های ارتباطی وجود دارد؟
تلفن تماس با کارخانه ۴۴۳۸۳۹۱۴- ۰۲۶ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۴۰۴ آماده دریافت هرگونه انتقاد و پیشنهاد از مشتریان محترم جهت رفع نواقص احتمالی و بهتر کردن محصولات است.
11آرد سمولینا چیست؟
سمولینا آرد تهیه شده از گندم دوروم است که با رنگ زرد کهربایی و طعم معطر برای تهیه انواع ماکارونی استفاده می‌شود. سمولینا علاوه بر کمیت دارای کیفیت پروتئینی بالایی نیز است. رنگدانه‌های عمده موجود در سمولینا از خانواده کاروتنوئیدها هستند و با داشتن خواص آنتی اکسیدانی در کاهش بروز طیف وسیعی از بیماری‌ها موثرند.
12هر ۱۰۰ گرم ماکارونی چقدر کالری دارد؟
۱۰۰ گرم ماکارونی معادل حدوداً دو لیوان ماکارونی پخته است برای هر نفر حاوی ۳۵۲-۳۱۰ کیلوکالری انرژی دارد و به طور کلی هر واحد کربوهیدرات معادل نصف لیوان ماکارونی پخته است.
13هنگام پخت ماکارونی برای هر نفر باید چه مقدار ماکارونی در نظر گرفت؟
به طور میانگین برای هر نفر ۱۰۰ گرم ماکارونی خشک در نظر گرفته شود. که معادل دو لیوان ماکارونی پخته است.
14فرق ماکارونی سبوس‌دار با معمولی چیست؟
ماکارونی سبوس‌دار به دلیل تهیه از آرد گندم کامل محتوی مقدار بیشتری املاح و ویتامین‌های گروه B می‌باشد. همچنین فیبر بالای این محصول موجب تنظیم قند و کلسترول خون شده و از افزایش قند خون پس از صرف ماکارونی جلوگیری می‌کند.
15ماکارونی سبزیجات چگونه تهیه می‌شود؟
ماکارونی سبزیجات از ترکیب آرد سمولینا با پودر اسفناج و فلفل‌شیرین تهیه می‌شود لذا از خواص طبیعی این سبزیجات بهره مند است.
16آیا از نقطه نظر تغذیه‌ای پاستا غذایی سالم است؟
پاستا از کربوهیدرات‌های پیچیده تشکیل شده که این نوع قند نسبت به نان و برنج کمتر افزایش قند خون را در پی دارد. و در صورت ترکیب با سبزیجات و گوشت سالم می‌تواند وعده‌ای غذایی سالم و مقوی را بسازد و مواد غذایی مهم را به بدن برساند.
17آیا برای پیشگیری از چاقی لازم است تا مصرف غذاهای حاوی کربوهیدرات مثل ماکارونی را کم کرد؟
مطابق با هرم غذایی، غلات و غذاهای کربوهیدراتی در قاعده هرم قرار گرفته است به این معنا که سهم عمده‌ای از تامین انرژی روزانه باید به واسطه این دست از گروه‌های غذایی تامین شود. اما توجه به نوع غلات انتخابی تامین کننده‌ی سلامتی و کنترل وزن است و ماکارونی به دلیل داشتن کربوهیدرات‌های پیچیده می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.