اخبار بورسی – از تقسیم سود تا ورود سایر شرکت های هم گروه

غزر تقسیم سود ۳۰۰ تومانی به ازای هر سهم خواهد داشت / با همکاری سازمان بورس تمامی شرکت‌های هم‌گروه غزر وارد بازار سرمایه خواهند شد

محسن امینی مدیرعامل و عضو هیات مدیره هلدینگ زر (زرماکارون)، در حاشیه برنامه دیدار خبرنگاران بازار سرمایه از خط تولید این هلدینگ اظهار کرد:

? هلدینگ زر دارای چند شرکت زیرمجموعه است که با همکاری و تایید سازمان بورس، به‌‍‌تدریج آنها را نیز وارد بازار سرمایه خواهیم کرد.

?سیاست ما، صادرات منسجم و قدرتمند است و محدود به کشورهای همسایه و منطقه نمی‌شود بلکه، نگاه ما به بازارهای جهانی و کشورهایی است که تولیدکننده ماکارونی و پاستا هستند.

?در حال حاضر ۵۰ میلیارد تومان از سهام شرکت در قالب سهام ترجیهی به تعدادی از کارکنان هلدینگ زر به صورت رایگان تخصیص داده شد.

مدیرعامل هلدینگ زر، حضور خبرنگاران بازار سرمایه را در برنامه دیدار از هلدینگ گروه صنعتی زر که صبح امروز انجام شد، فرصت خوبی دانست و افزود: این برنامه فرصت مناسبی را برای گروه صنعتی زر ایجاد کرد تا با خبرنگاران و رسانه‌های بورس و بازار سرمایه آشنا شوند. امیدوارم این فرصت خوب منجر به افزایش بهره‌وری و معرفی بهتر هلدینگ زر -که به تصور برخی‌ها تولید ماکارونی آن‌هم به‌صورت سنتی است- شود.

رضا مشهدی‌زاده، معاون مالی و اقتصادی هلدینگ زر درباره علت تعویق عرضه اولیه گفت:

? افشای اطلاعات و شفاف‌سازی در کدال پس از افزایش نرخ محصول، باعث شد تا عرضه اولیه غزر در تاریخ اعلام شده، انجام نشود و به تعویق بیفتد.

?زمان بعدی عرضه اولیه غزر را مدیران شرکت بورس باید اعلام کنند و ما هم از زمان آن اطلاعی نداریم.

رضا مشهدی زاده مدیر مالی و اقتصادی هلدینگ زر در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که بسیاری از فعالان بازار سرمایه از ارزش‌گذاری بالای غزر انتقاد کرده بودند، نظر شما چیست، تصریح کرد:

? ما برای پذیرش زرماکارون در بورس هم مشکل داشتیم و کارشناسان بورس صنعت ما را نمی‌شناختند.

? پذیرش زرماکارون بسیار زمان‌بر بود و کارشناسی ویژه‌ای برای ارزش‌گذاری غزر انجام شد.

? حالا که شما خبرنگاران بازار سرمایه با این صنعت و هلدینگ زر از نزدیک دیدن کرده‌اید می‌دانید که نباید این گروه صنعتی را با یک شرکت معمولی مقایسه کرد و اصلا قابل قیاس با سایر شرکت‌ها نیستیم.

? در مجمع عمومی تیرماه که پس از عرضه اولیه برگزار می‌شود، سود هر سهم غزر ۳۰۰ تومان تعیین شده است که به سهامداران جدید هم تعلق می‌گیرد.