بازدید رؤسای کمسیون کشاورزی و صنایع مجلس شورای اسلامی از ابرپروژه زر

گروه صنعتی و پژوهشی زر: صبح امروز دکتر کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و دکتر اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از سایت های تولیدی و دانش بنیان گروه صنعتی و پژوهشی زر بازدید کردند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از هلدینگ زر ابراز خرسندی کرد و گفت: آرزوی همیشگی من این بود که در کشورمان پروژه ای با توان و کیفیت بین المللی وجود داشته باشد که این آرزو با بازدیذ از مجموعه بزرگ زر برآورده شد.

دکتر کیخا در ادامه با اشاره به اینکه  مدل توسعه هلدینگ زر می‌تواند به عنوان یک مدل موفق برای توسعه صنعت کشور باشد، افزود: این هلدینگ باعث افتخار صنعت کشورمان است و این اندیشه و تلاش جای تقدیر و تشکر دارد. از حامیان این‌گونه طرح ها باید سپاسگزار بود.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان کشور، چه در مجلس و چه در دولت تلاش کنند تا ابرپروژه هایی در این مقیاس را مورد حمایت قرار دهند قطعا در جای جای این مرز و بوم شاهد رشد و ترقی خواهیم بود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از عوامل مهم توسعه صنعت کشاورزی توسعه صنایع وابسته به کشاورزی است عنوان کرد:این صنایع وابسته محصولات کشاورزی را به عنوان مواد خام مورد استفاده قرار می‌دهند.تولید محصولات مختلف، بدون این صنایع وجود ندارد و راه توسعه کشاورزی از راه توسعه مجموعه های مشابه هلدینگ زر می‌گذرد. قطعا کمسیون کشاورزی در این دوره تلاش خواهد کرد تا ظرفیت های قانونی و نظارتی و حمایتی لازم را برای موفقیت اینچنین پروژه هایی در کشور به کار گیرد.

کیخا ادامه داد: با همکاری کمسیون های مرتبط همچون کمسیون صنایع، اقتصاد،برنامه و بودجه این آمادگی را داریم تا به حمایت‌های دولت به سوی ابرپروژه هایی همچون زر سمت و سو دهیم. نوسانات زیاد ارزی به تولید کشور آسیب می‌زند و ریسک بسیار بالایی برای این چنین پروژه هایی از لحاظ تولید و درآمد را به وجود آورده است.

وی در پایان  اظهار داشت: بخش عمده ای از فعالیت های کمسیون به امور نظارتی و فراهم کردن فضای گفتگوی میان دولت و بخش خصوصی و رفع گره‌های موجود برای بخش خصوصی اختصاص یافته است. در آینده نزدیک جلسه مشترکی با ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و بانک ها و صاحبان صنایع بزرگ خواهیم داشت و ما این آمادگی را برای تامین بودجه مناسب جهت رفع مشکلات و گره های پیش روی چنین واحدهای بزرگ تولیدی و دانش بنیانی داریم و در جهت تحقق این امر گام های اساسی خواهیم برداشت.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این بازدید بیان داشت: پیشرفت و توسعه مجموعه زر بسیار چشمگیر بوده و فعالیت های فنی و تولیدی در قالب فعالیت های دانش بنیان بسیار مهمی در این مجموعه صورت پذیرفته است.

دکتر اکبریان افزود: تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان هلدینگ زر این مجموعه را به یکی از بزرگترین شرکت های دانش بنیان کشور بدل کرده است و نشان داد که ما توان رقابت با بزرگترین شرکت های دنیا را داریم و در خیلی از موارد از تمام رقبا پیشی گرفته ایم.وی ضمن ابراز امیدواری برای رفع مشکلات ابرپروژه هایی همچون زر در آینده نزدیک ،برای این مجموعه آرزوی موفقیت و توسعه روزافزون داشت.