بازدید مدیران بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی کشور فرانسه از توانمندی های ایران در صنعت غذا

گروه صنعتی و پژوهشی زر: هیأت فرانسوی اعضای انجمن DEMETER  شامل مدیران بنگاه های اقتصادی و صنعتی کشور فرانسه ظهر یکشنبه ۸ مهرماه از کارخانجات گروه صنعتی و پژوهشی زر بازدید کردند.

باشگاه DEMETER یک انجمن وابسته به بخش کشاورزی و صنایع غذایی مستقر در پاریس فرانسه است که بر تفکر درازمدت، چالش های جهانی و راه حل های نوآورانه برای آینده تمرکز دارد.

این انجمن با اولویت دادن به رویکرد آینده نگر، نظارت استراتژیک بین المللی و رویکرد جامع در زمینه کشاورزی، تجارت کشاورزی و غذا، هلدینگ زر را برای بازدید و مطالعه به مثابه یک ابرپروژه موفق انتخاب کردند و با مدیران این هلدینگ در خصوص پتانسیل های موجود در ایران و راهکارهای جامعه جهانی برای بهبود شرایط صنایع غذایی به بحث و گفت و گو نشستند.

اعضای باشگاه DEMETER با ترکیب، تجزیه و تحلیل و به اشتراک گذاشتن تجربیات، با بحث درباره ایده ها و پرورش روح نوآوری، در راه تصمیم گیری های عالی و مناسب برای آماده سازی جهان آینده تلاش می­کنند.

این هیأت ۴۰ نفره با حضور در مرکز همایش های زر و پس از آشنایی کامل با گروه صنعتی و پژوهشی زر به پرسش و پاسخ در حوزه های مختلف از جمله غلات ، مراودات بانکی، لجستیک و مالی با مدیران هلدینگ زر پرداختند.

 

کاترین دورگناک مدیر شرکت CFAT پاریس با مطرح کردن مسئله تراکنش­های بین بانکی با وجود تحریم­­های موجود از ایجاد یک سیستم حامل بانکی ویژه برای مبادلات اقتصادی بین ایران و  فرانسه خبر داد و گفت:

طی مذاکراتی که با اتحادیه اروپا داشتیم مقرر گردید برای تسهیل ارتباطات بین بانکی در راستای منافع توافقنامه برجام یک سیستم حامل بانکی ویژه برای مبادلات اقتصادی بین ایران و  فرانسه ایجاد شود تا مشکلی از بابت نقل و انتقال ارز نداشته باشیم.

جان فرانسیس ایسامبرت مدیر انجمن DEMETER  فرانسه پس از بازدید از ابرپروژه زر و ضمن معرفی برنامه های انجمن اظهار داشت: شگفت­‌زده می­‌شویم پیشرفت شما را می­‌بینیم و امیدواریم ظرفیت ها شناخته و موانع برای پیشرفت روزافزون مرتفع شود.

بازدید مدیران بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی کشور فرانسه از توانمندی های ایران در صنعت غذا