تجلیل از مرتضی سلطانی پیشکسوت نمونه صنعت استان البرز

مراسم نکوداشت پیشکسوت صنعت و تجلیل ازصنعتگران نمونه استان البرز با حضور معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار البرز، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استانی در استان البرز برگزار شد.

استاندار البرز بااشاره به اینکه این استان در بخش رونق تولید در جایگاه برتر کشور قرار دارد، گفت: با همراهی صنعتگران پویا حوزه ایجاد فضای کسب و کار ۲۱ پله صعود کرده است.

محمدعلی نجفی افزود: وضعیت استان البرز در حوزه شرایط حضور صنایع فعال و سرمایه گذار داخلی و خارجی بسیار خوب است.

وی ادامه داد: امسال شرایط سختی داریم و دشمن درصدد ایجاد اختلال در اقتصاد کشور است و البرز که صنایع بزرگی را در دل خود جای داده نیاز به اتخاذ تدابیر ملی در این راستا دارد.

نجفی افزود: امسال استان البرز نیازمند بیش از ۵۳ هزار شغل است که نرخ بیکاری را در ۱۰ درصد حفظ کند بنابراین در انتظار تدابیر راهگشا در تسهیل و رفع موانع تولید هستیم.

استاندار البرز گفت: فضای همدلی و همکاری در استان البرز بین دولت و بخش خصوصی محقق شده و در سایه وحدت نگاه به تصمیمات گره گشای دولت داریم.

وی افزود: برای حمایت از کالای ایرانی فرصت فراهم است و از سوی دیگر برای تامین مواد اولیه طبق وعده دولت تولیدکنندگان با مشکل مواجه نخواهند شد.

نجفی با بیان اینکه ما بدنبال اشتغال هستیم و اگر مشکلات البرز حل شود در کشور تاثیر بسزایی خواهد داشت افزود: البرز به دلیل مهاجرت و حاشیه نشینی بسیار آسیب پذیر است بنابراین باید دولت نگاه ویژه ای به این بخش داشته باشد.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات مدیره گروه صنعتی و پژوهشی زرنیز دراین مراسم گفت: گروه صنعتی و پژوهشی زر با همت بلند جوانان و دانشمندان ایرانی راه اندازی شده که امروز  این شرایط سخت هم نمی تواند مانع کار و تلاش جوانان ایرانی باشد.

مرتضی سلطانی افزود: این پالایشگاه غیر نفتی کشور با وجود تحریم ها و شرایط سخت  بوجود آمده و با وجود تمامی تحریم ها شتاب بیشتری در توسعه گرفته و در گذار از تحریم های ظالمانه بیگانگان، ساخت و ایجاد کارخانه بزرگ کانفکشنری (زرکام) را شتاب داده است.

وی خاطرنشان کرد که هدف از توسعه این مجموعه و راه اندازی بخش کانفکشنری توسعه پایدار و ارزآوری و تامین زنجیره غذایی کشور است.

IMG_3844

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درآینده ای نه چندان دور محصولات تولیدی این واحد ‘کانفکشنری’ راهی بازارهای صادراتی می‌شود و بدون شک در زمره برندهای برتر دنیا قرار می‌گیرد و این صنعت یکی از ۱۰ برند برتر کانفکشنری در دنیا خواهد بود.

سلطانی با اشاره به لیست اشتغال مداوم این مجموعه با وجود تمام تحریم ها و شرایط سخت حاکم در جامعه افزود: تحریم مشکلات خود را دارد اما باید به این نکته توجه کرد مشکل کشور ما تحریم خارجی نیست و تحریم داخلی بسیار سختر است و ما باید  تحریم‌های داخلی را بشکنیم و با حمایت از دولت نخستین قدم‌ها را برای برداشتن تحریم‌های داخلی برداریم.

وی با بیان اینکه پاکیزه ترین و بهترین و حلال ترین درآمد دولت، مالیات است گفت: این نکته نباید فراموش شود که کشور ما با پرداخت مالیات آباد میگردد اما شرایط خاص را نیز باید در نظر گرفت.

وی از رئیس کمیسیون صنایع در مجلس خواست: در  این شرایط بحران به مالیات نگاه ویژه داشته و در راستای حمایت از تولید کننده برای سرپا ماندن به مدت ۵ سال ارزش افزوده و مالیات از تولیدکنندگان دریافت نگردد تا با این تنفس تولید کننده در این شرایط جان دوباره بگیرد و به تولید خود ادامه دهد.

 

گفتنی است در پایان مراسم تعدادی از صنعتگران و تولیدکنندگان برتر استان مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند و از مرتضی سلطانی به عنوان صنعتگر نمونه استان البرز تجلیل شد.