تقدیر از مدیر کنترل کیفیت زرماکارون

مراسم روز ملی استاندارد همزمان با روز جهانی استاندارد صبح امروز ۱۶ مهرماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، نیره پیروزبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد و جمعی از مسئولان کشور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل سالن اجلاس سران تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی و پژوهشی زر، اسحاق جهانگیری در این مراسم که با هدف معرفی واحدهای استاندارد و تقدیر از مدیران کنترل کیفیت کشور برگزار شده بود، گفت: بخش خصوصی پای کشور ایستاده است. گاهی تصور می شود که چون در دوران تحریم هستیم همه چیز به صورت طبیعی پیش می رود، در حالی که احساس وظیفه یک نکته مهم است و اگر دشمنان بخواهند برای ایران ایجاد محدودیت کنند، فعالان اقتصادی باید با تمام توان وارد میدان شده و به این تهدیدها توجهی نکنند به این معنا که باید دشمنان را از صحنه کنار گذاشت، نه اینکه از صحنه کنار رفت.

جهانگیری با بیان اینکه تحریم های شدید آمریکا یک جنگ اقتصادی تمام عیار است گفت: شرایط اقتصادی کشور به سمت ثبات پیش رفته و وضعیت اقتصادی به سمت بهتر شدن حرکت کرده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد نیز در ابتدای این مراسم با بیان اینکه تجارت با برند حلال می تواند یکی از مزیت های ایران و فرصتی برای بهره گیری از مزیت های این حوزه باشد، گفت: ایران پس از چین و ژاپن سومین کشور به صورت مشترک با کره جنوبی است که نظام استاندارد آن از پیشرفت مناسبی برخوردار است.

پیروزبخت گفت: تاکنون در ایران ۳۳ هزار و ۵۰۰ استاندارد تدوین شده که یک سوم آن در دو دولت اخیر تولید شده است این در شرایطی است که شورای فقهی را تشکیل داده ایم تا بتوانیم به صورت شرعی و با در نظر گرفتن مسائل فقهی  به تدوین استانداردهای حوزه حلال بپردازیم.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از واحدهای نمونه استاندارد، از مدیر کنترل کیفیت شرکت زرماکارون به عنوان مدیر نمونه کشوری تجلیل شد.