در بازدید رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران مطرح شد؛ شعار ما می توانیم در پالایشگاه غلات زر به تحقق رسیده است

صبح امروز غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران به همراه احمد پورفلاح مشاور برجسته اتاق و مهندس سید مصطفی هاشمی طبا در بازدید از مجموعه کارخانجات گروه صنعتی و پژوهشی زر از نزدیک با ظرفیتهای تولیدی و صادراتی این گروه آشنا شدند.

مهندس شافعی در حاشیه این بازدید ضمن تاکید بر پر کردن خلاء های ایجاد شده بین کشور ما و دنیا تاکید کردند : پالایشگاه غلات زر یک نشانه و الگو از اراده کارآفرینان ملی ایران است. ایشان افزودند : گروه صنعتی و پژوهشی زر یکی از افتخارات ملی صنعت ما است و الگوی خوبی برای بسیاری از کارآفرینان و جوانان است. وی تصریح کرد : بنده آقای سلطانی را نه به عنوان یک سرمایه گذار بلکه به عنوان یک معلم کارآفرینی و به خاطر توجه به مسئولیت های اجتماعی شان ستایش می کنم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران همچنین بیان داشت : آنچه ما در اینجا شاهد آن هستیم اوج بهره وری از یک ماده اولیه است و بی نیازی ما را در آینده نسبت به واردات نشان می دهد که باید به عنوان یک خدمت بزرگ ملی برای اقتصاد کشور مورد توجه قرار گیرد.

مهندسی هاشمی طبا نیز در بازدید از کارخانجات گروه صنعتی و پژوهشی زر ضمن تاکید بر صادرات محور بودن این مجموعه تاکید کردند : این پالایشگاه غلات نیاز صنایع و مردم را برطرف می کند و به صورت صادرات محور اداره می شود. ایشان افزودند: کارآفرینانی مثل مرتضی سلطانی باعث افتخار کشور هستند که در مجموعه ایشان شعار ما می توانیم به تحقق رسیده است.

در ادامه مرتضی سلطانی بیان داشت: بزودی “های فروکتوز ۵۵ ” کریستال خواهد شد و انشا الله جایگزین قند و شکر در سفره های مردم خواهد شد. ایشان افزودند تا دی ماه کلیه پلن های فروکتوز به بهره برداری می رسد و  ما در حوزه پالایشگاهی کارمان به اتمام می رسد.

رئیس هیأت مدیره گروه صنعتی و پژوهشی زر با تاکید بر توسعه حوزه های زیر دستی افزود: اجرای پروژه کانفکشنری که در بهمن ماه سال گذشته توسط آقای رئیس جمهور کلنگ زنی شد با ظرفیت بسیار بالا و با کیفیت و تنوع بسیار متفاوت بزودی توسط تیم تحقیقاتی ما وارد کار عملیات می شود و امیدوار هستیم بتوانیم در دوره ریاست جمهوری دکتر روحانی دستاورد بسیار خوبی در حوزه صنایع تبدیلی به خصوص پالایشگاه غلات داشته باشیم.

گفتنی است در پایان بازدید از کارخانجات گروه ، از مرتضی سلطانی به پاس خدمات ارزنده به صنعت کشور از سوی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران تقدیر و تشکر بعمل آمد.
در بازدید رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران مطرح شد؛ شعار ما می توانیم در پالایشگاه غلات زر به تحقق رسیده است