دفاع دانشجویان ارشد مرکزآموزش زرماکارون

در نشستی چهار نفر از دانشجویان مرکز علمی – کاربردی زر با حضور دکتر سادات حسینی ریاست دانشگاه جامع واحد استان البرز و اساتید مرکز آموزش از پایان نامه های خود دفاع نمودند.
در این نشست مریم نیکوکار از پایان نامه خود در خصوص کاهش آلودگی شیمایی و پساب کارخانه تولید قند از نشاسته، با بکارگیری باکتری های لاکتیکی و طیبه جعفری از طراحی و بومی سازی فرآیند تولید راحت الحلقوم با استفاده از شربت فروکتوز، سهیلا رضایی از طراحی و بومی سازی تولید آبمیوه با استفاده از شربت فرکتوز و اکرم صدیقی ازطراحی و بومی سازی فرآیند تولید کیک اسفنجی با استفاده از شربت فرکتوز دفاع کردند.
دکتر سادات حسینی در این نشست با اشاره به اینکه فرآورده تولیدی وابسته به شربت فروکتوز در صنایع تغییرات شگرفی را ایجاد نموده اظهار امیدواری کرد که با تولید انبوه این کلان پروژه ها و ریز پروژه هه در آینده شاهد استفاده از شیرین کننده های طبیعی در صنایع غذایی،نوشیدنی، شیرینی و شکلات باشیم.
رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی زر نیز در این خصوص اعلام داشت کلان پروژه ی این پایان نامه ها عبارتند از “تولید شربت فروکتوز از هیرولیز نشاسته”. این محصول توسط شرکت زر فروکتوز که از شرکتهای تابعه هلدینگ زر است در حال تولید است.
دکتر عیوض زاده در ادامه افزود: از این کلان پروژه ریز پروژه هایی برای دانشجویان کارشناسی ارشد این مرکز استخراج گردیده است.
وی گفت: از ویژگیهای پایان نامه های این دانشجویان، کاربردی بودن آنهاست و یکی از آنها که تجاری شده مربوط به تولید آبمیوه با استفاده از شربت فروکتوز است که در یکی از کارخانجات استان البرز به تولید رسیده است.
دکتر عیوض زاده در پایان خاطر نشان کرد: سه پایان نامه دفاع شده دیگر نیز به کاربرد قند فروکتوز در کیک اسفنجی و باسلوق و همچنین تصفیه پساب کارخانه تولید فروکتوز مربوط بود و دانشجویان مذکور توانستند با درجه عالی از پایان نامه خود دفاع نمایند.
گفتنی است؛ در این نشست دکتر عیوض زاده، مهندس یوسفی، مهندس بهزادنیا، دکتر عزیزی، دکتر حسن زاده، دکتر رجایی، دکتر یعقوبی، دکتر رضوی، دکتر فرخی و مهندس بهادری به عنوان استاد راهنما و داورحضور داشتند.

مرکزآموزش زرماکارون