رونمایی از باشگاه خبرنگاران طلایی

به مناسبت روز خبرنگار جمعی از خبرنگاران رسانه‌ها و مطبوعات کشور در راستای حمایت از کالای ایرانی از گروه صنعتی و پژوهشی زر بازدید کردند. همچنین در این مراسم از باشگاه خبرنگاران طلایی گروه زر رونمایی شد که هدف از راه اندازی آن ایجاد بستر مناسب جهت ارتباط دائمی و مستمر صنعت با رسانه ها می باشد.

در حاشیه این مراسم که به منظور نکوداشت مقام خبرنگار برگزار شده بود خبرنگاران با مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفتگو کردند.

مدیرعامل و عضو هیأت مدیره گروه صنعتی و پژوهشی زر در این دیدار ضمن تبریک روز خبرنگار اظهارکرد: موفقیت های این مجموعه ناشی از همدلی عرصه تولید و قلم و تفکر و کلام نافذ خبرنگاران است و ما از ایده و فکرهای نو استقبال می کنیم و ان را به کار می بندیم.

رونمایی از باشگاه خبرنگاران طلایی

محسن امینی افزود: از اینکه خبرنگاران در کنار تولید هستند و زحمات عرصه تولید را به جامعه معرفی می کنند جای بسی تشکر دارد.

وی گفت: این پالایشگاه تأسیساتی دانش‌بنیان داشته و جزو اولین‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌ست که در آن ذرت فرآوری و به قند مایع های فروکتوز تبدیل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و محصول آن در داخل و خارج مصرف‌کننده دارد و امروز کشورهای زیادی متقاضی خرید این محصول هستند.

امینی اظهار داشت: پالایشگاه غلات کشور بعنوان یکی از واحدهای صنعتی ایران، با اتکا به مزیت تأمین، تولید و توزیع در حال حاضر می تواند با فرآوری روزانه هزاران تن غلات موجود در سیلوهای بنادر خود خوراک اولیه دهها واحد زیر دستی کنونی و آتی خود را پالایش و فرآهم آورد.

محسن امینی گفت: گروه صنعتی وپژوهشی زر کار خود را از زرماکارون و آردزر آغاز کرد اما در سال۱۳۹۵ با کلید خوردن مگاپروژه دانش بنیان غلات زر (زرفروکتوز) با حضور رییس جمهور وارد مرحله جدیدی از فعالیت های تولیدی شد و مهمترین نقطه قوت این مجموعه سیستم لجستیک و اتصال آن به شبکه ریلی سراسری بوده که قادر است ضمن کاهش قیمت تمام شده، سرعت انتقال و ورود به بازارهای صادراتی را برای محصولات آن فراهم کند.

امینی گفت: درحال حاضر این پالایشگاه با وجود تحریم‌ها و شرایط سخت  به وجود آمده، شتاب بیشتری در توسعه گرفته و در گذار از تحریم‌های ظالمانه بیگانگان، ساخت و ایجاد کارخانه بزرگ زرکام را شتاب داده است که هدف از توسعه این مجموعه و راه اندازی بخش کانفکشنری توسعه پایدار و ارزآوری و تأمین زنجیره غذایی کشور می باشد و زر برای اعتلای کشور ایران عزیز از پای نمی نشیند و با همه سختی ها در سنگر صنعت تلاش خواهد کرد.

وی گفت: امروز هم با این شرایط سخت باز هم با گام های استوار و حمایت مسئولین و قوای سه گانه می تواند از این بحران عبور و شاهد شکوفایی بزرگتر در اعتلای صنعت کشور باشد و قدم های مثبتی بردارد.

مدیرعامل و عضو هیات مدیره هلدینگ زر با اشاره به تحریم ها و مشکلات آن برای خبرنگاران گفت: رسانه ها در این شرایط به سختی و با زیان کار می کنند و باید بخش خصوصی از آنها حمایت نماید همانگونه که آنها با معرفی واحدهای تولیدی وصنعتی از تولید ملی حمایت می کنند.

وی در خاتمه گفت: اگر پول و سرمایه کشور در اختیار تولید باشد علاوه بر شکوفایی شاهد رونق اقتصادی ایران خواهیم بود.