زرماکارون حامی نخستین نمایشگاه عکس حیات وحش در البرز

همزمان با روز پرندگان مهاجر نمایشگاه عکس دوستداران طبیعت و حیات وحش با حمایت شرکت زر ماکارون در کرج برگزار شد.
مدیر کل محیط زیست استان البرز در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت :نخستین نمایشگاه عکس حیات وحش باحمایت‌های مسئولان شرکت زر ماکارون در راستای توجه به رسالت اجتماعی و حمایت از عکاس حیات وحش روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت کار خود را آغاز کرد.
وی افزود: شرکت زر ماکارون به عنوان اسپانسر در برپایی این نمایشگاه تلاش‌های فراوانی انجام داده و همچنین در زمینه حفاظت محیط زیست فعالیت‌های چشمگیری داشته است.
فردین حکیمی تصریح کرد: هدف از این نمایشگاه عکس، معرفی گروه دوستداران طبیعت و حیات وحش به مردم، جذب اعضای بیشتر و تشویق عکاسان جوان برای فعالیت در این عرصه است.
حکیمی با اشاره به نقش هنر به ویژه هنر عکاسی در حفظ محیط زیست، گفت: تلفیق بین هنر و محیط زیست و بیان تهدیدات، چالش ها و بحران های زیست محیطی با زبان هنر موجب افزایش مسئولیت پذیری و افزایش فرهنگ حفاظت از محیط زیست و حیات وحش در بین مخاطبین می شود.
وی اظهار داشت: برگزاری این گونه نمایشگاه ها نیز موجب آگاه سازی و جلب گرایش مردم به ویژه کودکان و نوجوانان به حفظ و مراقبت از حیات وحش خواهد شد.
حکیمی اظهار امیدواری کرد با برگزاری این نمایشگاه ها، فرهنگ حفاظت و مهربانی با حیات وحش در جامعه وبه خصوص در بین نسل های آینده نهادینه شود.
وی بیان داشت: جاده چالوس تا طالقان و تالاب دشت صالحیه از جاذبه های بی بدیل حیات وحش استان البرز است که در این نمایشگاه به آن پرداخته شده است.
وی گفت: این نمایشگاه با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی، اداره کل محیط زیست استان البرز و حمایت مالی شرکت زر ماکارون اجرا شده و از روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت رسما کار خود را آغاز و تا ۲۷ اردیبهشت ادامه خواهد داشت .
مدیر کل محیط زیست استان البرز گفت: در این نمایشگاه تابلوهای عکس مربوط به هنرمند عکاس، ‘علی اکبر رشوند’ به نمایش گذاشته شده است.
وی از کلیه مردم دعوت کرد برای دیدن این آثار  از ۲۷-۲۰ اردیبهشت ماه جاری از ساعت ۱۲-۹ صبح و ۲۰-۱۶ عصر به گالری فجر اداره ارشاد کل اسلامی استان البرز مراجعه نمایند.
 نمایشگاه عکس حیات وحش در البرز