پالایشگاه غلات زر مایه افتخار صنعت ایران است

چهارمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان البرز امروز در دانشگاه پیام نور کرج و با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور، دکتر نجفی استاندار البرز و دکتر قبادیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

محمدباقر نوبخت در جریان افتتاح این نمایشگاه  بیان داشت: هر سال با فرا رسیدن هفته پژوهش فرصتی می شود تا توانایی علمی کشور عرضه شود.

معاون رییس جمهوری همچنین خاطرنشان کرد: امسال در استان البرز فرصتی فراهم‌ شد تا اختراعات و اکتشافات سال مطرح شود و بنده نیز فرصتی کردم تا بازدیدی از دستاوردهای علمی استان البرز داشته باشم.

همچنین دکتر نجفی استاندار البرز ضمن تاکید بر دانش بنیان بودن مجموعه زر بیان داشت: حجم سرمایه گذاری در پروژه پالایشگاه غلات زر بسیار عظیم است و این یک پروژه بزرگ ملی محسوب می شود که مایه افتخار صنعت ایران است.

دکتر قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور نیز در حاشیه بازدید از غرفه گروه صنعتی و پژوهشی زر گفت: این محصول از یک صنعت بسیار پیشرفته حاصل شده و علاوه بر اینکه جلوی خروج ارز از کشور را می گیرد، ارز آوری نیر به ارمغان می آورد.

 

نمایشگاه هفته پژوهش استان البرز از ۱۰ کمیته با هدف عملیاتی سازی ایده‌های برتر تشکیل شده است و جمعی از پدید آورندگان و ایده پردازان کسب و کار نوین در این نمایشگاه غرفه دارند. گروه صنعتی و پژوهشی زر با ظرفیت های دانش بنیان خود و با نمایش آخرین دستاوردها در حوزه آرد و ماکارونی و نیز معرفی فروکتوز و گلوکز در این نمایشگاه پژوهشی حضور دارد.

گفتنی است نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان البرز ۴ تا ۸ آذر ماه در مرکز پژوهش های دانشگاه پیام نور البرز دایر می باشد.

پالایشگاه غلات زر مایه افتخار صنعت ایران است