گروه صنعتی پژوهشی زر در راستای القای حال خوب و بسط شادی ها در جامعه، پویش “پروانه زر” را در فضای دیجیتال و رسانه های اجتماعی زرماکارون اجرا کرد.
به گزارش واحد بازاریابی دیجیتال زرماکارون، این پویش با محوریت بر موضوع “دنیای این روزها به شادی های کوچک نیاز دارد” به مناسبت روز جهانی پاستا برگزار گردید.
ایده اصلی این کمپین بر این سوال بود که در روزهایی که حس و حالمان نقش اساسی در تعیین کیفیت زندگیمان دارد چه کارهایی باید انجام دهیم تا حالمان خوب شود؟
خوشبختانه کارهای ساده و کوچکی هست که با انجامشان حالمان خوب میشود، کارهایی مثل مهربانی کردن به دیگران، آماده کردن یه غذای خوشمزه برای خانواده، پیامک به دوستی که خیلی وقت است از او خبر نداریم و…
در نظریه اثر پروانه ای، گفته می‌شود که یک تغییر کوچک و حتی نامحسوس، می تواند باعث رویدادهای بزرگی شود.
با تمرکز بر انجام کارهای کوچک، قادر خواهیم بود که به مرور زمان، تغییرات بسیار بزرگی را تجربه کنیم، همه چیز بهتر می‌شود، خوبی ها به سمتمان هجوم می آورد و در نهایت معجزه زندگی را می‌بینیم.
اتاق فکر واحد بازاریابی دیجیتال با توجه به این موضوع که ترویج کارهای نیک بخشی از رسالت گروه صنعتی پژوهشی زر است، به مناسبت روز جهانی پاستا پویشی را با هدف ترویج و گسترش شادی با کارهای کوچک و با نام پروانه زر و هشتک #اثر_پروانه_زر از تاریخ ۴ آبان آغاز و در ۱۵ آبان به پایان رسانید.
طراحی این کمپین برای پیج اینستاگرام @zarmacaron و باشگاه مشتریان زر انجام شده و فضای بصری ویژه ای برای انتشار محتوا در مدت زمان کمپین در نظر گرفته شد.
اطلاع رسانی های کمپین در پیج رسمی زرماکارون، باشگاه مشتریان زر انجام گرفت و در جریان پویش از آنان خواسته شد آثار خود را در قالب عکس، صدا و فیلم کوتاه برای ما ارسال کرده و در مسابقه شرکت نمایند.
در طول کمپین حدود ۶۰ محتوای مرتبط و جدید با موضوع شادی های کوچک در قالب پست، استوری و نظرسنجی روی پیج زرماکارون منتشر ‌گردید و از این طریق ‌امکان جذب مشارکت حداکثری کاربران فراهم شد.
در قالب استوری هر روز پیشنهاداتی با موضوعات مرتبط از قبیل آماده کردن غذای مورد علاقه خانواده، اهدا ماسک به افرادی که ندارند و… به کاربران داده می شد که انتشار این قبیل محتواها با علاقه و رغبت آنان به انجام و ارسال آثارشان برای کمپین ادامه پیدا ‌کرد.
از پیام های خصوصی که از کاربران و کارکنان در ایام کمپین دریافت شد این مساله روشن گردید که افراد چقدر توانسته اند با موضوع پویش ارتباط برقرار کرده و نشان داد که ما تا حدی به هدف مورد نظر نزدیک شده ایم.
با توجه به موضوع و هدف کمپین بیش از بیست اینفلوونسر فضای مجازی در این کار با ما هم قدم شدند و بصورت رایگان و با هدفی انسان دوستانه به بازنشر محتوای کمپین در پیج های شخصی شان اقدام ورزیدند.
طول مدت کمپین پنج روزه در نظر گرفته شده بود که در خلال کمپین و بدلیل درخواست های مکرر کاربران برای ادامه مهلت ارسال آثار تاریخ اتمام کمپین تا ۱۵ آبان تمدید شد و در نهایت بیش از ۳۰۰ اثر شامل عکس، صدا، ویدئو با موضوع برپایی جشن های تولد کوچک خانوادگی با توجه به شیوع بیماری کرونا، تهیه ی غذا برای افراد کم بضاعت و کودکان کار، تهیه ی غذا برای حیوانات با توجه به سرد شدن هوا، شادی و قدردانی های غافلگیرکننده و… دریافت شد که به حق بعضی ازین آثار بقدری جالب، جذاب و تاثیر گذار بود که در بررسی آنان ازینکه هنوز خوبی ها ادامه دارد داوران آثار تحت تاثیر قرار گرفتند.
از آثار ارسالی کاربران و با هماهنگی تیم دیجیتال زرماکارون ویدیویی با حال و هوای احساسی و مرتبط با کمپین تهیه تدوین گردید که در ادامه از شما دعوت میشود با مراجعه به پیج رسمی زرماکارون از آن دیدن کنید.
در پایان با کمک تیم داوری که در آن شماری از افراد صاحب سلیقه در این حوزه حضور داشتند ۳۰۰ اثر توسط تیم داوری انتخاب گردید و اطلاع رسانی آن از طریق باشگاه مشتریان زر انجام شد و به ۳۰۰ نفر پک ویژه محصولات زرماکارون اهدا گردید.
شایان ذکر است این کمپین آغاز راهی بر کارهای نیک و ترویج شادی ها در جامعه از طرف گروه صنعتی پژوهشی زر است و این بار ما از شما خواهیم پرسید که زر در این راه برای گسترش شادی ها چه کاری انجام دهد.
در این مسیر با ما همقدم باشید…