ایجاد سرگرمی با آشپزی برای کودکان

ایجاد سرگرمی با آشپزی برای کودکان

آشپزی کردن از دیرباز بسیار لذت بخش بوده است. ایجاد سرگرمی می تواند مهارت های شما را افزایش دهد. آشپزی با کودکان علاوه بر سرگرم کردن آن ها، باعث آموزش مهارت های زندگی، افزایش اعتماد به نفس و تمرین های حرکتی می شود. کارشناسان زر ماکارون در این مقاله شما را با عواملی که می تواند برای کودکان شما در آشپزی، سرگرم کننده و جالب باشد، آشنا می کنند.
چگونه آشپزی می تواند به کودکان کمک کند؟
تجربه ایجاد وعده های غذایی با والدین می تواند به اعتماد به نفس کودکان کمک کرده و عادت های غذایی سالم را پایه ریزی کند. زمانی که کودکان آشپزی می‌کنند به خوردن دست پختشان مشتاق‌ تر می‌ شوند، در نتیجه می‌ تواند به عنوان روشی برای کودکان بد غذا باشد و می توانند میل بیشتری به خوردن غذا پیدا کنند.
شروع با حرکت ساده
در اولین فعالیت های آشپزی کودک خود، از دستورالعمل های ساده استفاده کنید تا قدرت و توانایی آن ها تقویت شود. با انجام کار ساده ای مانند شمردن تخم مرغ یا ریختن آب یا شیر در یک فنجان اندازه گیری، می توانید به کودک خود کمک کنید تا مهارت های اصلی ریاضیات را به آسانی یاد بگیرند.
با آموزش یک دستورالعمل غذایی ساده، کلمات جدیدی را به واژگان کودک خود اضافه کنید و سواد آن ها را ارتقا دهید. جستجو و کاوش، به کودکان کمک می کند تا یادگیری آن ها افزایش بیاید. آشپزخانه، مکانی ایده آل برای انجام این کار است. کار در آشپزخانه فرصتی را برای دستیابی به احساس موفقیت برای کودکان فراهم می کند.
شناخت مواد غذایی و لوازم آشپزخانه
از کودکان بخواهیم که وسایل را تشخیص دهند و به شما کمک کنند و بگویند که جای هر چیزی در کدام نقطه است. شما می توانید مواد غذایی را به کودکان خود آموزش دهید. همچنین می توانید از وسایل رنگی در آشپزخانه مخصوص کودکان استفاده کنید. و فضای آشپزخانه را علاوه بر ایمن سازی، مهیج و زیبا کنید.
دستور العمل غذایی ساده برای کودکان
با ایجاد محیط امن و مناسب در آشپزخانه می توانید به کودکان خود فرصت پخت و پز بدهید. استفاده از موادی که بتواند به آسانی تهیه و پخت شود نیز در این امر به شما کمک شایانی خواهد کرد. پودر کیک شکلاتی زر ماکارون، علاوه بر طعم خوشمزه و دلنشین، بسیار محبوب کودکان بوده و می توانید برای پخت این کیک از آن ها استفاده کنید.
مواد لازم برای پخت کیک شکلاتی
تخم مرغ ۴ عدد
۳ چهارم لیوان شیر
روغن ۱ لیوان
پودر کیک کاکائویی زر ماکارون ۱ بسته
مراحل آماده سازی کیک شکلاتی به همراه کودکان
از کودک خود بخواهید تا تخم مرغ ها را در ظرفی جداگانه بشکنند. و با کمک آن ها تخم مرغ ها را به مدت ۲ دقیقه با همزن بزنید. کودکان از هم زدن تخم‌مرغ لذت می‌برند.
مراحل اضافه کردن مواد را به کودکان بسپارید. از کودکان خود بخواهید تا مواد لازم را با استفاده از لیوان و فنجان اندازه گیزی کنند و به مخلوط تخم مرغ اضافه کنند. از آن ها بخواهید تا شیر و روغن را به مواد اضافه کنند. و آن را به مدت ۱ دقیقه هم بزنید.
با کمک کودک خود، پودر کیک زر ماکارون را در چند مرحله به مواد اضافه کنید. و به آرامی هم بزنید تا مخلوط شود.
با دادن یک قلمو و روغن از آن ها بخواهید تا قالب کیک مورد نظرتان را چرب کنند.
و با کمک فرزند خود، مواد را به قالب اضافه کنید.
در داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۴۵ دقیقه قرار دهید.
بعد از پخت کیک، آن را از فر خارج کنید و اجازه دهید در دمای محیط خنک شود.
از کودک خود بخواهید شما را در تزئین کیک همراهی کند. زمانی‎ که در حال تزئین کیک هستید، به آنها آزادی عمل دهید. می توانید با استفاده شکلات تخته ای، اسمارتیز، تیله های رنگی خوراکی و … کیک شکلاتی را تزئین کنید.
استفاده از لوازم اولیه ساده
برای اینکه آشپزی برای کودکان آسان و خسته کننده نباشد، می توانید از وسایل آماده در پخت غذا یا دسر استفاده کنید. پختن کیک، مراحل آماده سازی آن برای کودکان و مشاهده نهایی نتیجه بسیار لذت بخش است. با در دسترس داشتن پودر کیک آماده زر ماکارون کودک شما می تواند در طعم های مختلف به همراه شما کیک بپزد. انتخاب طعم کیک را به کودکان خود بسپارید. و یک میان وعده بی نظیر و خوش طعم را به همراه کودک خود آماده کنید.