ماکارونی (نوعی پاستا) با حضور در بیش از ۵ قاره جهان و به دلیل استفاده از گندم دوروم در تولید آن، دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضد سرطانی است، چرا که در گندم دوروم رنگ دانه‌های طبیعی بیشتری نسبت به انواع گندم‌های دیگر موجود است. این ماده غذایی در ترکیب با سبزیجات، گوشت، مرغ و دیگر مواد می‌تواند وعده‌ غذایی سالمی را تشکیل دهد. لذا با توجه به سالم و اقتصادی بودن آن ، غذایی جهانی به حساب می‌آید. ایران هشتمین رتبه در مصرف ماکارونی را بین کشورهای جهان دارد و زر ماکارون به عنوان یکی از معتبرترین تولیدکنندگان داخلی انواع متفاوتی از آن را با اهداف تغذیه‌ای متفاوت و متناسب با ذائقه ایرانی تولید و عرضه می‌کند.  با توجه به اهمیت ماکارونی عنوان یک غذای سالم ، در تاریخ بیست و پنجم اکتبر سال ۲۰۰۵ سازمان بین المللی پاستا تاسیس شد و در تاریخ بیست و ششم اکتبر ۲۰۰۶، فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نمود. این سازمان نهادی غیر انتفاعی است و مأموریت آن، افزایش میزان مصرف  ماکارونی و ایجاد آگاهی در مصرف کنندگان از طریق بالا بردن درک آنان نسبت به ارزش غذائی و خواص سلامت بخش این فرآورده غذائی می‌باشد البته آگاهی دادن در خصوص منافع تجاری تولید پاستا و ارائه‌ی تصویری از این صنعت در سطح بین المللی نیز از جمله دیگر مأموریت‌های این نهاد می‌باشد.

سازمان بین المللی پاستا به دنبال مأموریت‌های خود، این اهداف را در پیش می‌گیرد:

  1. تنظیم فعالیت‌های ارتباطی در سطح بین المللی در راستای حمایت و حراست از تولید
  2. توسعه‌ی راهبردهای عمومی توسط اعضای خود به منظور افزایش میزان مصرف پاستا در سراسر جهان
  3. ارائه‌ی اطلاعات مربوط به ارزش غذائی پاستا، آموزش، پژوهش و برنامه های تبلیغاتی (مانند مراسم روز جهانی پاستا)
  4. ایجاد مجموعه‌ای متشکل از کارشناسان بین المللی و شناخته شده در زمینه‌ی تولید پاستا، ارزش تغذیه‌ای و سلامت این فراورده غذائی و انجام کلیه اقدامات لازم در این خصوص (مصاحبه های رسانه‌ای، انتشارات، پژوهش، نشست‌ها، کارگاه‌های آموزشی) و بالاخره مدیریت بحران
  5. مدیریت ارتباطات رسانه‌ای
  6. جمع آوری کلیه اطلاعات مرتبط با فعالیت‌های تبلیغاتی صورت گرفته درباره پاستا در کشورهای گوناگون، مقالات تغذیه‌ای، اطلاعات آماری و هر نوع اطلاعات مؤثر دیگر برای اعضا، به گونه‌ای که تمام اعضا بتوانند از ارزش افزوده ارائه شده، از طریق عضویت در سازمان بین المللی پاستا بهره مند شوند.
  7. تشویق روابط بین المللی و تعامل میان اعضا
  8. ارتقاء سازمان بین المللی پاستا در سطح جهانی، به گونه‌ای که بتوان آن را به عنوان نهادی تخصصی در نظر گرفت که قادر است به اعضای خود، مصرف کنندگان، متخصصین سلامت و سایر مؤسسات، در خصوص موضوعات مختلف که به تولید و مصرف پاستا مربوط است مشاوره دهد و تبدیل به نیرویی در راستای گسترش و توسعه بازار جهانی پاستا گردد.

زر ماکارون به پشتوانه نیروی متخصص و متعهد خود و بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا بر اساس استانداردهای علمی نوین، ماکارونی را در انواع بسیار متنوع تولید می‌کند، این شرکت همواره شرایط اقتصادی و وضعیت تغذیه‌ای جامعه ایرانی را در نظر داشته و مبتنی بر خط مشی و آخرین دستاوردهای سازمان بین المللی پاستا، علم، تعهد و پشتکار را در تولید بهترین محصول برای هم‌میهنان خود به کار می‌گیرد. چرا که معتقد است امنیت غذایی حق طبیعی تمام انسان‌ها است.