طریقه ضد عفونی و تمیز کردن بسته های پاستا

امروز می خواهیم در این مقاله طریقه ضد عفونی و تمیز کردن بسته های پاستا رو برای شما عزیزان توضیح بدهیم. در ابتدا بهتر است بدانید یکی از هدف های مهم در بسته بندی مواد غذایی افزایش مدت زمان نگهداری محصول و جلوگیری از تأثیر گذاری عوامل داخلی و بیرونی بر روی آن می باشد. مواد غذایی با محیط اطراف خود در حال تبادل رطوبت هستند و باید در شرایطی نگهداری شوند که رطوبت بسته ها تا جایی که امکان دارد ثابت باشد. پس باید بدانید که رطوبت تأثیر زیادی در فاسد شدن و کپک زدگی دارد. باید در نظر داشته باشیم، مقدار رطوبت موجود در ماده غذایی در مدت زمان نگهداری آن بسیار کمک میکند و تأثیرگذار است.
بسته بندی باید به صورتی باشد که امکان خروج رطوبت از داخل بسته به بیرون وجود داشته باشد به همین خاطر منافذ بسیار ریزی بر روی سلفون‏‏‏های بسته بندی پاستا در تمامی برندهای ایرانی و جهانی وجود دارد. در این شرایط اگر بسته‏های پاستا در محیط مرطوب (به عنوان مثال در صورت شستشوی بسته) قرار بگیرند، باعث چسبندگی پاستا و به وجود آمدن کپک و رشد آن می شود. جالبه بدونید محصولات پاستا فاقد مواد نگهدارنده می باشد و در شرایطی که نگهداری بسته های پاستا در شرایط خشک و خنک،باشد به مدت ۲ سال ماندگاری دارد.
به همین خاطر برای ضدعفونی و تمیز کردن بسته های پاستا کافیست سطح آن را با پارچه و پنبه آغشته به الکل، تمیز کنید و یا اینکه می توانید محتوی بسته های پاستا را درون بانکه های شیشه ای در فضایی کاملا خشک نگهداری کنید.