• ژامبون مرغ ۵۰۰ گرم

  • ذرت ۱/۲ پیمانه

  • نخود فرنگی ۱/۲ پیمانه

  • خیارشور ۱/۲ پیمانه

  • ۱ عدد لیموترش

  • سس مایونز ۱ پیمانه

  • ماست به مقدار لازم

سالاد ماکارونی، نوعی سالاد است که از مخلوط کردن پاستا با مواد غذایی تهیه می شود. طعم خاص و خوشمزه سالاد ماکارونی، آن را از دیگر سالاد ها متمایز کرده است. تهیه سالاد ماکارونی بستگی به ذائقه شما دارد.
یکی از پایه های اصلی سالاد ماکارونی، خیارشور، سس مایونز و ماکارونی فرمی می باشد که در کنار آنها می توانید مواد غذایی دیگری را برای منحصر شدن طعم سالاد ماکارونی خود به آن اضافه کنید.
شما می توانید برای زیبا شدن شکل ظاهری سالاد، از ماکارونی فرمی پروانه ای زر ماکارون استفاده کنید. ما در این مقاله طرز تهیه پرطرفدارترین سالاد ماکارونی، را به شما عزیزان آموزش می دهیم.
آموزش درست کردن سالاد ماکارونی با کالباس
همان‌طور که می دانید، سالاد ماکارونی را بیشتر در مهمانی ها به عنوان عصرانه یا پیش غذا استفاده می کنند. طعم بی نظیر این سالاد ماکارونی را می توانید با استفاده از ماکارونی فرمی پروانه ای زر ماکارون تجربه کنید.
برای پخت ماکارونی، آب را به همراه روغن و نمک، داخل قابلمه بریزید تا به جوش بیاید. سپس ماکارونی فرمی زر ماکارون را داخل آن ریخته و با توجه به زمانی که روی جعبه ذکر شده است، فرصت دهید تا ماکارونی پخته شود. هنگامی که ماکارونی کاملا نرم شد، آن را آبکش کنید. سپس کالباس و خیارشور را به صورت نگینی خرد کرده و با نخود فرنگی و ذرت مخلوط کنید و ماکارونی را به آن اضافه نمایید.
طرز تهیه سس:
برای تهیه سس سالاد ماکارونی، مقداری ماست و آب‌لیمو ترش تازه را با هم مخلوط نمایید و سپس سس فرانسوی یا سس مایونز و نمک و فلفل سیاه را به میزان دلخواه به آن اضافه کنید. در پایان، سس را به سالاد ماکارونی اضافه نمایید و30 دقیقه داخل یخچال بگذارید تا سس کاملا به خورد مواد رفته و کاملا با هم مخلوط شود. پس از گذشت چند دقیقه سالاد را بیرون بیاورید و با خیارشور، فلفل دلمه، کاهو و... آن را تزیین کنید. سالاد ماکارونی شما آماده سرو کردن است، نوش جان.